Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
Úvodná stránka » Žalúzie » Vonkajšie hliníkové žaluzie
 
PDF Tlačiť E-mail

UPOZORNENIE :

Tento produkt momentálne nie je v našej ponuke !!

 


Vonkajšie hliníkové žaluzie

Vonkajšie hliníkové žaluzie patria v dnešnej dobe k najdokonalejším tieniacim prvkom svojho druhu na trhu. Sú prevažne obľúbeným riešením pre priemyselné a administratívne budovy alebo polyfunkčné domy, kde pôsobia aj ako výrazný prvok objektu. V dnešnej dobe sa umiestňujú čoraz častejšie do rodinných domov. Vonkajšie žaluzie v sebe spájajú funkciu svetelnej, slnečnej a tieniacej techniky. Chránia Vaše súkromie pred nežiaducimi pohľadmi zvonku a zároveň vytvárajú v interiéri požadovanú atmosféru. Hlavnou funkciou vonkajších žaluzií je maximálne využiť denné svetlo a zároveň stlmiť ostré slnečné svetlo. Pomocou tejto funkcie je možné vytvoriť útulné pracovné prostredie a súčasne dosiahnuť príjemný pocit z presvetleného priestoru.

Vonkajšie žaluzie sa prevažne montujú s krycím plechom, ktorý chráni žaluzie vo vytiahnutej polohe. Vonkajšie žaluzie je možné zabudovať aj pod fasádu, ponúkajú tak atraktívny a moderný vzhľad všetkým druhom stavieb. Pre svojou maximálnu funkčnosť a životnosť v podmienkach exteriéru si zaslúžia špeciálne postavenie medzi výrobkami tieniacej techniky.

 

Vonkajšie hliníkové žaluzie Vonkajšie hliníkové žaluzie Vonkajšie hliníkové žaluzie

 

Výhody vonkajších žaluzií


Ochrana pred nežiaducim pohľadom

Možnosťou naklápať lamely Vás tieto žalúzie spoľahlivo ochránia pred nežiadúcimi pohľadmi do Vášho súkromia a zabezpečia Vám tak pocit pohody. Podľa potreby si v miestnosti zatemníte počas dňa, napríklad pri sledovaní televízie.

Tieniaca funkcia

Východ, alebo západ slnka je nádherný zážitok pre pozorovateľov, ale pre tých, ktorí sa prebúdzajú, alebo naopak zaspávajú, sa môže stať nepríjemným. Pomocou vonkajších žalúzií si môžete pohodlne regulovať svetlosť v miestnosti. Súčasne je nábytok chránený pred vyblednutím, a tým sa predĺži jeho životnosť.

Odolnosť

Vonkajšie žalúzie, chránia okná pred vetrom, dažďom, krúpami či slnkom. Vonkajšie žaluzie sú testované do rýchlosti vetra 80 km/hod. Farebné odtiene lamiel sú odolné voči slnečnému žiareniu a preto ani po dlhej dobe nevyblednú.

Úspora energie

Vonkajšie žalúzie v zime pri zaklopených lamelách čiastočne chránia pred chladom a v lete zabraňujú priestupu tepla do miestnosti. Teplota v miestnosti ostáva príjemná a úspora predstavuje cca 30% elektrickej energie potrebnej na klimatizáciu miestnosti. Vonkajšie žalúzie tak šetria peniaze a súčasne pomáhajú pri ochrane prírody.

Ochrana pred hlukom

Účinná ochrana pred hlukom slúži Vášmu zdraviu a Vášmu pohodliu. Dopravný ruch sa použitím vonkajších žalúzií výrazne znižuje, čo pri spánku prispieva k regenerácii organizmu a k väčšej koncentrácii počas dňa. Odhlučnenie lamiel zabezpečuje aj na lamelách zalisované PAD tesnenie, ktoré zabraňuje pri ich preklopení priamemu kontaktu kov na kov.

Nenáročná údržba

Vonkajšie žaluzie sa dajú umývať rovnako dobre na prízemí ako aj na 8 poschodí. Otvoríte okno a lamely nastavené vo vodorovnej polohe umývate vodou s prídavkom saponátu.

Typy vonkajších žaluzií


Vonkajšia hliníková žalúzia Z90

Typ Z90 patrí medzi najčastejšie používaný typ vonkajšej žalúzie. Lamela je vyrobená z hliníkového profilu s prierezom v tvare písmena Z s šírkou 90mm. Žalúzie Z90 vďaka svojmu tvaru maximálne odolávajú poveternostným vplyvom a sú odhlučnené až do rýchlosti vetra 80 km/h. Bočné vedenie je zaistené hliníkovými vodiacimi lištami s tesnením. Žalúzie je možné zhotoviť ako podomietkové alebo ich doplniť krycími plechmi, ktoré ukrývajú zväzok vytiahnutých lamiel. V štandardnom vyhotovení je mechanické ovládanie interiérovou kľukou.

Vonkajšia hliníková žaluzia C80

Typ C80 je vhodný na všestranné použitie do domácností alebo priemyselného sektoru. Lamela má v priereze tvar písmena C a je široká 80mm. Konce lamiel máju lem, ktorý zabezpečuje vysokú tuhosť vonkajšej hliníkovej žaluzie. Bočné vedenie je zaistené hliníkovými vodiacimi lištami s tesnením. Žalúzie je možné zhotoviť ako podomietkové alebo ich doplniť krycími plechmi, ktoré ukrývajú zväzok vytiahnutých lamiel. V štandardnom vyhotovení je mechanické ovládanie interiérovou kľukou.

Vonkajšia hliníková žaluzia Z70 a C65

Lamela s prierezom v tvare Z je široká 70mm a lamela s prierezom v tvare C je široká 65mm. Tieto žaluzie pôsobia menej robustne a využívajú sa najmä tam, kde rozmerové a estetické požiadavky neumožňujú montáž žaluzií so širokou lamelou. Bočné vedenie je zaistené hliníkovými vodiacimi lištami s tesnením. Žalúzie je možné zhotoviť ako podomietkové alebo ich doplniť krycími plechmi, ktoré ukrývajú zväzok vytiahnutých lamiel. V štandartnom vyhotovení je mechanické ovládanie interiérovou kľukou.

 


 

UPOZORNENIE :

Tento produkt momentálne nie je v našej ponuke !!