Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
Úvodná stránka » Žalúzie » Predokenné rolety
 
PDF Tlačiť E-mail

Predokenné rolety

Hliníkové predokenné rolety RollStyl či už box určený k zaomietaniu alebo na dodatočnú montáž sa vyznačujú značným znížením prechodu tepla cez okenné jednotky. Je to dané konštrukciou samotnej lamely a vytvorením ďalšej vzduchovej medzery medzi sklom a samotnou roletou. V našej ponuke je štandardne, bez príplatku dodávaná Al lamela RS39 ktorá je v porovnaní s konkurenčnou hrubšia po celom obvode o celé 2 mm a preto majú naše lamely neporovnatelne väčšie tepelnoizolačné vlastnosti. Tepelná úspora je značná. Dá sa povedať že čím je rozmer presklenia väčší tým je tepelná úspora výraznejšia. V zimnom období sa výrazne zníži prestup chladu do miestnosti a sklo je výrazne „teplejšie“ na dotyk ako bez použitia predokennej rolety. Tento princíp platí aj v letnom období kedy je miestnosť chránená pred slnečnými lúčmi a dá sa ideálne temperovať aj bez použitia klimatizácie. Je to ďalšia úspora energie.

 

Rolety Standart Al Rolety Putzroll Al Rolety Exte Al

 

Montážou predokenných hliníkových roliet zároveň docielite výrazné predĺženie životnosti okenných jednotiek, predovšetkým eurookien ktoré sú na nepriaznivé počasie náchylnejšie. Je zrejmé že investícia do predokenných hliníkových roliet je jednoznačne výhodnou a návratnou investíciou, ktorá sa nám v priebehu krátkej doby vráti na úspore energie a predĺžení životnosti okien. V zahraničí je tento stavebný prvok začlenený do projektu vo väčšine prípadov automaticky a ohlasy a skúsenosti sú len pozitívne. Je len otázkou času kedy sa u nás architekti a projektanti zblížia s touto variantou úspory energie a ideálnym doplnkom tienenia a ochrany okien.

Rolety rozdeľujeme na typy určené pre dodatočnú montáž na už hotový dom a na typy zabudované pod omietku pri realizácii novostavby alebo rekonštrukcie. Záleží len na Vás, aký typ rolety, alebo akú lamelu si vyberiete. Či to bude hliníková lamela s polyuretanovou penou alebo hliníková extrudovaná lamela, ktorá je běžne označovaná ako bezpečnostná, alebo plastová lamela, ktorá je využívaná predovšetkým pre svoju priaznivú cenu.

Lamely roliet sú vyrábané z hliníku najmodernějšou technológiou, sú vyplnené izolačnou polyuretanovou penou. Úniku tepla zamedzujú vodiace profily s tesnícími kartáčmi. Farbu lamiel si môžte vybrať z širokej ponuky aktuálneho vzorníku.

Hlavné prednosti roliet

Tepelné izolačné vlastnosti:

V zime zabránia vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti nežiadúcim únikom tepla z miestnosti (až 40% tepelných strát), v lete naopak ochráni pred nepríjemným teplom z vonku.

Ochrana proti svetlu a pohľadom:

Pomocou roliet môžte ľahko zmeniť deň na noc. Postupným spustením roliet je možné regulovať intenzitu slnečného žiarenia, čo prispieva ku zlepšeniu kvality bývania a zabraňuje poškodeniu vybavenia Vášho bytu. Po zotmení ochráni osvetlenú miestnosť pred zvedavými pohľadmi ľudí z vonku.

Ochrana proti hluku:

Váš dom bude chránený efektívnou zvukovou izoláciou, ktorú oceníte predovšetkým vo večerných hodinách. Efekt môže dosahovať až 15dB. Rolety prinášajú kľudný spánok do detských izieb.

Ochrana proti vetru:

Spustené rolety chránia Vaše okná v nepriaznivom počasí, pred snehom, dažďom a krupobitím.

Ochrana proti zlodejom:

Spustené rolety predstavujú značnú prekážku pred nevítanou návštevou a výrazne tak zvyšujú ochranu Vašho majetku.

Dlhá životnosť:

Náklady na nákup roliet sa Vám ich dlhou životnosťou mnohonásobne vrátia. Základný material, z ktorého sa zhotovujú roletové systémy, predstavuje hliník. Vyznačuje sa ekologickou čistotou, odolnosťou proti korózii, ultrafialovému žiareniu a samozrejme proti atmosferikým vplyvom. Dokonca i po mnohoročnom používaní rolety vyzerajú ako nové vďaka spoľahlivému polymerovému povrchu.

Ovládanie:

Predokenné rolety sú najčastejšie ovládané ručným popruhom, šňúrou alebo kľukou. Pre komfortné ovládanie inštalujeme elektromotor s ovládacím spínačom na stene alebo diaľkovým ovladačom. Môžete ovládať aj niekoľko roliet spolu, prípadne ich zapojiť do centrálneho systému ovládania.

Dokáže viac:

Každé tlačidlo viackanálového diaľkového ovládania môže ovládať napríklad druhú garážovú bránu, bránu do dvora alebo osvetlenie u vjazdu.

 

Predokenné rolety :