Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
Úvodná stránka » Žalúzie
 
PDF Tlačiť E-mail

Žalúzie

Interierové a exterierové žalúzie


Žalúzie sú jednou z alternatív ako nechať slnko za oknami. Sú veľmi praktické a zároveň moderné. Dá sa povedať, že patria medzi najobľúbenejšiu tieniacu techniku a to aj pre cenovú dostupnosť a jednoduchú montáž.

 

Žalúzie a ich výhody:

Použitie v interiéry ako i v exteriéry, dlhá životnosť, nenáročnosť na údržbu, ľahké ovládanie. Ovládajú sa šnúrkou, retiazkou, kľukou, ale aj elektromotorom a diaľkovým ovládačom.

Žalúzie sa podľa umiestnenia rozdeľujú na:

  • interiérové žalúzie
  • vonkajšie žalúzie

Interiérové žalúzie

Žalúzie pre interiéry reagujú jednoduchým ovládaním na svetlo v miestnosti. Dokážu svetlo takmer utlmiť alebo interiér skryť pred ostrými slnečnými lúčmi a napriek tomu zachovať dostatok jasu a svetla.

Interiérové žalúzie sa podľa typu delia na:

  • interiérové horizontálne žalúzie
  • interiérové vertikálne žalúzie

ŽalúzieInteriérové horizontálne žalúzie

Najskôr sa žalúzie vkladali medzi sklá. V dnešnej dobe, keď sú priestory medzi sklami vyplnené vzácnymi plynmi zaisťujúcimi tepelnú izoláciu, sa žalúzie montujú priamo na okenný rám. Jednotlivé lamely sa natáčajú a tým sa reguluje intenzita svetla, ktoré je schopné prejsť cez žalúzie. Najčastejšie sú vyrobené z hliníku, je však možné vyrobiť ich aj z dreva. Drevené žalúzie sú opatrené povrchovou úpravou, ktorá drevo chráni pred vlhkosťou a praskaním.
Najobľúbenejšie sú však hliníkové žalúzie, ktoré môžu mať viacero farebných odtieňov. Strieborné sa hodia do bielych plastových okien, zlatá metalíza vynikne na drevených oknách. Používajú sa aj na strešných oknách, ku ktorým sa ideálne hodia medziokenné žalúzie. Montujú sa do okien s izolačným dvojsklom. Minimalizuje sa zásah do okna, pričom nenarušia izolačné schopnosti skla. Takéto žalúzie viacej vydržia a vôbec sa nemusia udržiavať.

 

Interiérové vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie našli svoje uplatnenie hlavne v kancelárskych priestoroch, ale svoje miesto zaujímajú aj v domácnostiach. Vertikálne prechádzajúce lamely bývajú širšie, okolo 9 cm. Rovnako ako horizontálne žalúzie môžeme vytiahnuť, tak horizontálne žalúzie môžeme zase stiahnuť na jednu stranu. Vyrábajú sa zo špeciálneho materiálu, konkrétne z polyesteru, PVC, bavlny a skleného vlákna. Nielenže chránia interiér pred slnkom, zároveň na okne vkusne nahradia záclony či závesy. Ďalšou možnosťou ich využitia v interiéry je použitie ako deliaca stena, ktorá tak môže byť nielen praktická, ale aj dekoratívna. Tieto žalúzie sú nenáročné na údržbu a je možné ich jednoducho utrieť vlhkou handričkou.

 

Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie jednoznačne patria medzi najpoužívanejší exteriérový tieniaci prvok. Tieto žalúzie dokážu zatienením znížiť teplotu v miestnosti, čím v interiéry získate príjemnú klímu. Výhodou je možnosť prirodzeného vetrania bez nutnosti zníženia slnečnej ochrany. Sú tvorené najčastejšie hliníkovými lamelami. Ovládanie je obdobné ako u vonkajších roletách pomocou nekonečného popruhu alebo elektrickým pohonom. Ideálne je vybrať si žalúzie s PVC tesnením, čím znížite hladinu hlučnosti zapríčinenú narážaním lamiel na seba v dôsledku silného vetra.

 

 

Navštívte našu predajňu.

M+D interiér, s.r.o. Dostojevskeho 12, 058 01 Poprad (Vykrik)

Tel.: +421- 52- 446 89 89, Email : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Alebo využite stránku: Kontakt - Kontaktný formulár