Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
PDF Tlačiť E-mail
Napísal M+D interiér, s.r.o. - Poprad   

Návod na inštaláciu

Dôležité upozornenia

Laminátové podlahy môžu byť použité v obytných priestoroch so zvýšenou prevádzkou a vo verejných budovách s nízkou intenzitou zaťaženia (odolnosť voči oteru: trieda AC3). Táto podlaha nie je vhodná na použitie vo verejných priestoroch kde je stredný až vysoký stupeň zaťaženia (obchody, úrady, učebne). Do úvahy by ste mali brať i nasledujúce skutočnosti:

laminátová podlaha nie je vhodná pre použitie v priestoroch kde relatívna vlhkosť vzduchu presahuje 70%, napr. toalety, kúpelne, sauny, práčovne atď.


Pravidlá

1. Pred začatím práce by mal byť každý panel pozorne skontrolovaný či nie je poškodený alebo nemá iný farebný odtieň. Pokiaľ budú takéto chybné panely nainštalované, právo na záruku Vám zaniká. V opačnom prípade máte právo na výmenu bezchybných panelov u vášho dodávateľa.

2. Aby ste dosiahli najlepší vizuálny efekt, podlahové panely by mali byť ukladané v smere hlavného svetelného zdroja.

3. Podlahové panely nazývané tiež plávajúca podlaha, nemusia byť prilepované, priklincované alebo ináč pripevňované k podlahe.

4. Medzi podlahou a stenami alebo inými prekážkami (stĺpy, rúry, dvere) by mala byť medzera 8 až 10 mm. Táto dilatačná medzera umožňuje podlahe rozťahovať sa a sťahovať sa podľa potreby v dôsledku zmeny teploty a vlhkosti okolia. Aby sa zachovala požadovaná medzera je dobré použiť vymedzovacie klinky.

5. V prípade že dĺžka izby je väčšia ako 8 m alebo šírka presahuje 6 m, dilatačná medzera by mala byť 2 až 3 cm široká.


Náradie a nástroje

  • nepremokavá fólia PE/PA s hrúbkou 0,2 mm,
  • Podkladový materiál “Kronopianka” s hrúbkou 2-3 mm
  • pílka s jemnými zubami ,
  • tesárske kladivo (najlepšie gumenné),
  • ceruzka, meter,
  • klinky,
  • podkladová doska,
  • 2-3 mm (1/8”) doska z umelej hmoty alebo železa.

Príprava

1. Pred inštaláciou by mala byť podlaha uskladnená v izbe v ktorej bude inštalovaná aspoň 48 hodín.

Odporúčané podmienky pri inštalácii:
teplota 18-22 °C a
vlhkosť vzduchu do 70%.

2. Podlaha by mala byť inštalovaná iba na rovný, suchý, čistý a stabilný podklad. Malé nerovnosti podkladu (do 3 mm) môžu byť vyrovnané podkladovým materiálom "Kronopianka". Nerovnosti podkladu väčšie než 3 mm by mali byť zabrúsené alebo ináč vyrovnané.

3. Hore spomenutá podlaha by mala byť pokrytá penovou výplňou (pripevnená páskou) a potom podkladovou podložkou "Kronopianka".


Inštalácia

Inštalácia laminátovej podlahy Perfect Clic Floor nevyžaduje lepenie! Podlahový panel je chránený proti vlhkosti “zeleným” HDF jadrom.

Kladenie prvého radu.
Svoju prácu začnite v ľavom rohu izby a nasmerujte panel s perom smerom k stene. Teraz spojte dve panely bočnými stranami k sebe (obrázok 1). Vložte plastickú alebo železnú doštičku pod spoj podlahy. Dva údery gumenným kladivom na pravý panel sú postačujúce na to aby spojili podlahu, potom vyberte doštičku (obrázok 2) (Odporúčame použiť vhodnú drevenú doštičku aby nedošlo k poškriabaniu, hlavne ak nepoužívate gumenné kladivo).

Nový rad podlahy by mal byť posunutý minimálne o 40 cm (obrázok 4). Odrezaná časť posledného panela v rade sa použije ako začiatočný panel v ďalšom rade (obrázok 7). Tak sa dosiahne najlepší vizuálny efekt.

Kladenie ďalších radov.
Podlahu umiestňujte tak rovno ako je to len možné (približne 20 – 30 stupňov nakloniť hore) s dlhou stranou rovnobežne s prvým radom. Točením a ľahkým pritlačením vložte panel do drážky a ohnite smerom dole, pokiaľ pevne nezaskočí (obrázok 3).

Ďalší panel znova vložte dlhšou stranou do drážky (tak ako v bode 2). Ohnite ho smerom dole, tak aby pero a drážka bočnej strany presne do seba zapadli (obrázok 5). Znovu 2x udrite gumenným kladivom po pravej strane podlahy (obrázok 2). Takto pokračujte aj s ostatnými panelmi, až kým nie je pokrytá celá izba.

Kladenie posledného radu.
Vypočítajte presnú šírku posledného radu podlahy. Aby ste to spravili, položte nový panel na posledný rad podlahy. Potom položte ďalší panel drážkou k stene na panel ktorý bude odmeraný a použite ho ako pravítko. Nezabudnite dodržať potrebnú medzeru od steny. Odrežte panel podlahy na veľkosť podľa označenia a pripojte k podlahe už známym spôsobom (obrázok 8).

Ak je aj posledný rad podlahy položený, podlahu môžete okamžite používať. Kolíčky by ste mali vybrať a medzery pri stene zakryť lištami. Tie pripevníte na stenu svorkami.


Záverečné upozornenia

1. Podlaha by sa mala chrániť proti nanášaniu piesku a iným obrusovacím materiálom - pod nohy nábytku je nutné umiestniť podložky.

2. Špinu a iné nečistoty je možné odstrániť vlhkou handrou namočenou vo vode s prídavkom čistiaceho prostriedku Perfect Neutral Reiniger alebo Perfect Trend. Podlaha sa nesmie utierať mokrou handrou alebo tečúcou vodou!

V prípade poškodenia podlahy spôsobenej nedodržaním pracovných pokynov pri jej inštalácii stráca zákazník záruku na výrobok.

 

 

01 02 03
04 05 06
07 08 09
10 11 12